İnternet Haftası-2016
Okulumuzda 18-22 Nisan tarihleri arasında "İnternet Haftası" etkinlikleri düzenlenerek öğrencilerimizde farkındalık yaratılmıştır. Ortaokul öğrencilerimiz Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Müge TUFAN rehberliğinde Scratch ile kodlama yaparak internet üzerinden alternatif örnekleri incelemişlerdir. "İnternetin Yararları ve Muhtemel Zararları" konularında Afiş, karikatür, Maket ve yazılar hazırlayan 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimizin faaliyetleri katlarındaki panolarda sergilenmiştir. Projeksiyon sunumlarıyla öğrencilerimiz doğru internet kullanımı hakkında bilgi sahibi olmuşlardır.
İlkokul öğrencilerimiz ise Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Gözde ÖZBÜYÜK rehberliğinde Bilgisayar kulübü etkinliklerinde internet üzerinden kodlama uygulamaları yapılmışlardır. 3. Sınıf öğrencilerimizin "Güvenli İnternet Kullanımı" hakkında yaptıkları araştırmalar etkinlik panomuzda sergilenmiştir.
İnternet haftası okulumuzda etkili ve eğlenceli bir şekilde kutlanmış, öğrencilerimiz farkındalıklarını birbirleriyle paylaşma fırsatı bulmuşlardır.